Płatność telefonem w Biedronce

biedronka_1

W tej jednej z najpopularniejszych sieci sklepów do niedawna można było płacić wyłącznie za pomocą gotówki. Karty płatnicze nie były honorowane. Nie jest jednak tak, że sieć ma zamiar unikać nowoczesnych technologii. Obecnie wprowadzane są w Biedronce płatności mobilne, tzn. że jeśli zapomni się portfela, zabraknie w nim pieniędzy albo zrezygnuje się z brania go ze sobą, będzie można zapłacić telefonem.

Jeśli chce się dokonywać w taki sposób płatności, trzeba mieć smartfon i zainstalować sobie aplikację Cashload. Wprowadzając płatności telefonem, Biedronka współpracuje z bankiem BZ WBK, więc dochodzi trzeci warunek, czyli posiadanie konta w tym właśnie banku. Sam sposób płacenia jest uproszczony, tak by nikomu nie sprawił problemów.

biedronka_2

Kiedy zamierza się zapłacić, wystarczy wybrać odpowiednią opcję, pojawi się kod, który podaje się kasjerowi. Należność zostanie ściągnięta z konta. Obecnie jeszcze nie wszędzie można tak płacić, mobilne płatności telefonem sukcesywnie wprowadzane są do kolejnych sklepów. To dopiero początki, pomysł na pewno będzie się rozwijał. Na razie mogą z niego korzystać jedynie klienci BZ WBK, ale nie jest wykluczone podjęcie współpracy także z innymi bankami.

 

Posted in : Aplikacje
Tagi: , , ,

Comments are closed.